Služby

Ubytování

Ubytování nabízíme v jednolůžkových, dvoulůžkových a třílůžkových pokojích. Všechny pokoje jsou prostorné a moderně vybavené elektricky polohovatelnými postelemi s antidekubitními matracemi, televizory s českými i německými programy, stoly s křesílky a skříněmi. Součástí pokojů jsou také sociální zařízení s bezbariérovou sprchou a vyvýšenou toaletou. Po konzultaci si mohou klienti upravit pokoje dle svých přání vlastním nábytkem či dekoracemi tak, aby se zde cítili jako doma.

Stravování a nutriční péče

Ve spolupráci se specializovanými odborníky na výživu a lékařem připravujeme pro naše klienty dietní jídla pětkrát denně. V případě diabetické stravy pak šestkrát denně. Pokrmy jsou inspirovány především německou a českou kuchyní. Zohledňujeme ale také individuální přání klientů, která vždy rádi začleníme do nabídky.

Lékařská a ošetřovatelská péče

Naší nejvyšší prioritou je zdraví klientů. Zajišťujeme 24hodinovou ošetřovatelskou péči a pravidelnou péči lékařů. Praktický lékař k nám dochází každý týden, psychiatr pak jednou za tři týdny. Spolupracujeme také s internistou, neurologem a odborníkem na výživu. Veškerá péče je zaručena dle individuálních potřeb každého klienta.

Volnočasové aktivity

Pravidelně pro klienty připravujeme různé aktivity, které jsou nejen zábavné, ale také obohacující. Ve spolupráci s ergoterapeutem mají klienti na výběr ze široké škály terapií, jako jsou muzikoterapie, trénink paměti, arteterapie, reminiscenční terapie nebo fyzioterapie či zdravotní cvičení. Součástí volnočasových aktivit je také vyrábění různých předmětů, které používáme jako výzdobu. Volnočasové aktivity zahrnují mimo jiné i deskové hry, cvičební hry nebo narozeninové oslavy. Pořádáme také kulturní a jiné akce a jezdíme na výlety.

Fakultativní služby

Nedílnou součástí našich služeb je také praní, žehlení a úklid pokojů. Podle potřeb a přání klientů zajišťujeme i služby kadeřníka, manikúru, pedikúru, osobní nakupování nebo bohoslužby.

Máte zájem o přijetí do našeho domova?